Wakacje na łonie dzikiej natury

0
351

Wiele osób marzy o podróży w gorący klimat Afryki. W końcu, kto jako dziecko nie śnił o przygodach, jak bohaterowie z „Pustyni i puszczy”. Jednak w dalszym ciągu niewiele biur turystycznych decyduje się na kierunek, jakim jest kontynent afrykański. Warunki tam nie są proste, ale to tylko dodatkowo podkreśla wyjątkowość wypraw.

Safari pod słońcem sawanny 

Wiele z nas, oglądając filmy przygodowe czy dokumentalne o Afryce marzyło, by któregoś dnia zobaczyć ten gorący kontynent na własne oczy. To fascynujące miejsce, ponieważ jest bardzo różnorodne zarówno pod kątem kultury i przyrody. To miejsce, w którym wciąż żyją plemiona o tak odmiennych tradycjach i poglądach od europejskich. 

Ekskluzywne wakacje w sercu afrykańskiej dziczy to wyjątkowa podróż, o której można opowiadać latami. Z pewnością zobaczymy tu cuda natury, niezwykłe życie zwierząt i poznamy tradycje ludów, żyjących w zgodzie z naturą. Jeszcze bliżej i mocniej poczujemy więź z Afryką, gdy będziemy mogli zamieszkać w trakcie wakacji pośród lokalnych klanów.

Afryka – nie taka dzika

Jednak nie wszystkim marzy się safari, podziwianie zwierząt i śpiewanie pieśni plemiennych przy ognisku. Niektórzy wolą komfortowe hotele i pełen relaks. To dobra wiadomość jest taka, że „luksusowy wyjazd Afryka” także jest możliwy. Afryka, bowiem jest bardzo zróżnicowana pod kątem rozwoju gospodarczego i ekonomicznego i niektóre kraje dysponują dobrą bazą hotelową. 

W Afryce będziemy mogli skosztować świeżopalonej kawy najlepszego gatunku, a nawet zobaczyć jej plantację na własne oczy. Będziemy mogli poczuć się, jak pan na włościach, przechadzając się między rzędami krzewów kawowca. 

Afryka nie jest kierunkiem zbyt popularnym na wyjazd wakacyjny, ale z pewnością jest jednym z najciekawszych. Kusi swoją malowniczością, odmienności i różnorodnością. To miejsce, które ma wiele do zaoferowania dla turystów, mających odwagę zakochać się w pięknie dzikiego, gorącego kontynentu.