Turystyczna perła Małopolski

Polskie przysłowie mówi, że „gdyby nie było Rzymu, tedy by Kraków był Rzymem”. Należy przyznać, że jest w tym znacznie więcej niż tylko ziarnko prawdy.

Przez wiele wieków Kraków zapracował na miano turystycznej perły Małopolski. Chociaż sam region ma naprawdę wiele do zaoferowania to dawna stolica Polski bezapelacyjnie wygrywa w rankingu na najpopularniejsze miejsce wizyt na południu kraju. Nie dzieje się tak bez przyczyny gdyż znajduje się tu niemal wszystko czego turysta może szukać. Zaczynając od hotel przy rynku w Krakowie.

Większość przyjezdnych swoje pierwsze kroki kieruje na Rynek Główny. Słusznie, gdyż właśnie tam zagęszczenie unikalnych zabytków jest największe. Sukiennice, Ratusz, Kościół Mariacki… Ale to przecież nie wszystko. Kto ośmieliłby się zapomnieć o Wawelu lub średniowiecznych budynkach uniwersyteckich? Właściwie, gdzie by się nie obejrzeć znajdziemy ślady historii tego miasta.

Coś dla siebie znajdą też osoby bardziej zainteresowane współczesnością. Ogromna liczba muzeów i galerii zadowoli każdego fana sztuki. Co dzień w miejskich teatrach wystawiane są wspaniałe sztuki, nie wspominając o koncertach, których ilość zaspokoi najwybredniejszych melomanów. Nie ma miesiąca by nie odbywały się tu różnego rodzaju festiwale: filmowe, kulinarne lub kulturalne.

Aktywny wypoczynek w mieście? To też możliwe. Przede wszystkim dzięki dziesiątkom kilometrów malowniczych ścieżek rowerowych i spacerowych. A wieczorem? Swoje podwoje otwierają tysiące krakowskich klubów i kawiarni, gdzie życie toczy się raz wolniej raz szybciej ale zawsze w dobrym kierunku.