Pomysły na ferie 2022

0
443

Ferie to czas, który nieodłącznie kojarzy się ze śniegiem, nartami, górami i szeroko pojętym „białym szaleństwem”. Mimo to, coraz częściej turyści decydują się spędzić zimowy wypoczynek nad ciepłym morzem w zupełnie odmiennej scenerii do tej jaka kojarzy się z feriami. Trzeba przyznać, że zarówno wyjazd na narty jak i zagraniczna wycieczka do ciepłych krajów to świetne pomysły na spędzenie wolnego czasu. Poniżej przedstawiamy, które kierunku powinny być popularne podczas ferii 2022.

Ferie w górach

Ferie w zimowej scenerii można spędzić w Polsce. Najpopularniejszą miejscowością jest od lat Zakopane. Jednak warto wiedzieć, że nie tylko stolica polskich Tatr jest miejscem, które oferuje szereg atrakcji podczas ferii. Niezłe ośrodki narciarskie są ulokowane również w Czarnej Górze, Białce Tatrzańskiej, Szczyrku, Jaworzynie Krynickiej, Zieleńcu, Szklarskiej Porębie oraz w Wiśle. Obecnie ośrodki narciarskie są spotykane niemal w każdej miejscowości, która ma odpowiednie do tego warunki, dlatego jest w czym wybierać. Naszym zdaniem na wyróżnienie zasługuje Zieleniec, położony w Górach Orlickich – znajduje się tam największy ośrodek narciarski w Polsce. Poza tym, nie można zapomnieć o Kasprowym Wierchu – a więc o jedynym ośrodku, który swoim wyglądem przypomina klimat alpejski.

Jeśli ośrodki w Polsce, wydają się niewystarczające to pozostaje wyjazd na narty w Alpy. Ośrodki w Szwajcarii, Włoszech lub Francji oferują znacznie dłuższe trasy zjazdowe w porównaniu do polskich ośrodków narciarskich. Jednak do alpejskich kurortów wiąże się z wyraźnie wyższymi kosztami. Narciarze wybierający tamtejsze kierunki decydują się zarówno na wyjazdy organizowane samodzielnie jak i na wyjazdy organizowane przez biura podróży.

Ferie nad ciepłym morzem

Ferie w ciepłych krajach to zdecydowanie interesująca alternatywa dla każdego kto jest spragniony słońca i wakacyjnego klimatu. Z europejskich kierunków do wyboru pozostają Wyspy Kanaryjskie i Malta. Z reguły zarówno jeden jak i drugi kierunek można uznać za stosunkowo tani. Poza tym, stosunkowo niedrogo można polecić do Egiptu.

Nieco zwiększając budżet można znaleźć szereg ciekawych miejsc poza Europą, które gwarantują piękną ciepłą i słoneczną pogodę. Często wybierane kierunki to między innymi: Zanzibar, Dominikana, Kuba oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Poza tym, coraz częściej słyszy się o wyjazdach na ferie na Sri Lankę, do Tajlandii lub na Malediwy.

Więcej pomysłów na ferie zimowe na https://travelstore.com.pl/