Jak wynająć apartament w hotelu – poradnik

0
241

Wyjazd na kilkudniowy urlop lub w delegację wiąże się z koniecznością zarezerwowania pokoju w hotelu. Okazuje się, że nie każdy podróżujący wie jak to zrobićBrak wiedzy dotyczy nie tylko zasad rezerwacji, ale także sposobów na zabukowanie pobytu. Przeczytaj nasz poradnik, by dowiedzieć się jak wynająć apartament w hotelu i co robić, gdy konieczne jest anulowanie rezerwacji.

Zarezerwowanie apartamentu przez telefon

Popularną metodą rezerwacji pobytu w hotelu jest skontaktowanie się z obsługą obiektu przez telefon. Goście dzwonią do recepcji, podając interesujący ich termin przyjazdu i wyjazdu. W odpowiedzi obsługa informuje ich o wolnych pokojach, czasie trwania doby hotelowej, czy dodatkowych udogodnieniach wliczonych w cenę pobytu. Zastanawiając się jak wynająć apartament w hotelu warto pamiętać o odpowiednio wczesnej rezerwacji. Bardzo oblegane miejsca, takie jak miejscowości turystyczne, czy popularne hotele, wymagają skontaktowania się z obsługą nawet na kilka tygodni przed planowanym terminem przyjazdu.

Numer telefonu do wybranego obiektu znaleźć można na stronie internetowej lub na profilach w social mediach. Kontaktując się z obsługą konieczne będzie podanie swoich danych, a w niektórych przypadkach także zapłacenie zaliczki. Będzie to dla hotelu potwierdzenie, że goście planują skorzystać z dokonanej rezerwacji.

Internetowa rezerwacja noclegu

Alternatywą dla rezerwacji telefonicznej jest skorzystanie z internetowego formularza lub aplikacji mobilnej. Nocleg wynająć można za pomocą kilku kliknięć i nie trzeba bezpośredniego kontaktu z obsługą obiektu. Na stronie internetowej należy podać swoje dane i wybrać interesujący termin pobytu. Następnie należy wnieść zaliczkę, o ile jest ona wymagana przez obsługę hotelu. Gość wynajmujący pokój otrzyma potwierdzenie rezerwacji na swojego e-maila.

Nieco prościej jest w przypadku rezerwacji pobytu przez aplikację mobilną. Zarejestrowany użytkownik może porównać oferty poszczególnych hoteli i wybrać z nich najlepszą dla siebie. Porównaniu podlega nie tylko cena, ale także dodatkowe elementy oferty. Niewprawionych użytkowników nie powinien odstraszać poziom skomplikowania tej metody rezerwacji. Często obiekty udostępniają gościom instrukcję dotyczącą tego jak wynająć apartament w hotelu przez Internet, dlatego przejście przez procedurę jest proste.

Co w przypadku odwołania rezerwacji?

Wiedząc jak wynająć apartament w hotelu warto poznać zasady obowiązujące w wielu obiektach. Goście dokonujący rezerwacji oraz wpłacający zaliczkę na pobyt muszą się liczyć, że w przypadku jego odwołania zaliczka nie zostanie zwrócona. Dzieje się tak w przypadku wielu hoteli, które chronią w ten sposób własny interes. Prosta procedura rezerwacji zachęca wiele osób do podejmowania pochopnej decyzji o pobycie. To dlatego wiele obiektów decyduje się pobierać zaliczkę od gości wraz z zatrzymaniem jej w przypadku odwołania rezerwacji. Niekiedy anulowanie przyjazdu jest możliwe zupełnie za darmo. Zwykle jest to możliwe na kilka tygodni przed planowanym przyjazdem – wówczas goście mogą dokonać bezpłatnego odwołania rezerwacji.

Znając kilka sposobów na to jak wynająć apartament w hotelu możesz sam zdecydować, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Wyjeżdżając na wczasy lub w delegację skorzystaj z interaktywnych aplikacji lub zadzwoń bezpośrednio do obsługi hotelu. Dowiedz się także, jak wygląda kwestia anulowania rezerwacji. Może się bowiem okazać, że hotel zatrzyma wpłaconą zaliczkę na poczet odszkodowania za odwołanie wizyty.